Rahim Ağazı ve Rahim Kanalı İltihabı , Cervicit , Vajinal Kanama , Vajinal Akıntı

Servisit serviks enfeksiyöz veya enfeksiyöz olmayan iltihabıdır. Bulgular vajinal akıntı, vajinal kanama ve servikal eritem ve kırılganlık içerebilir. Kadın vajinit ve pelvik inflamatuar hastalık enfeksiyöz nedenler için test edilir ve genellikle klamidya enfeksiyonu ve belsoğukluğu için ampirik olarak tedavi edilir. 2014 İstanbul kürtaj fiyatlarının hangi seviyede olduğunu cervicit makalesinden sonra inceleyebilirsiniz.

Akut servisit genellikle bir enfeksiyon neden olur; kronik servisit genellikle bir enfeksiyon neden değildir. Servisit yükselmek ve endometrit ve pelvik inflamatuar hastalık (PID) neden olabilir.
JİN. OP. DR. TURGAY KARAKAYA
KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM UZMANI

Randevu & Danışma  : 0212 227 5519 - 0532 221 3007
E-Mail : jin.Op.Dr.Turgay.Karakaya@Gmail.com

Web: www.Kurtaj1.com   -   www.kurtaj-istanbul.com
Servisit en yaygın bulaşıcı nedeni Neisseria gonore takip Chlamydia trachomatis vardır. Diğer nedenler herpes simpleks virüsü (HSV), Trichomonas vaginalis ve Mycobacterium tuberculosis içerir. Çoğu zaman, bir patojenin tespit edilemez. Serviks da vajinit bir parçası (örneğin, bakteriyel vajinozis, trichomoniasis) gibi iltihaplı olabilir.

Servisit noninfeksiyöz nedenleri jinekolojik işlemler, yabancı cisim (örneğin, ovüller, bariyer kontraseptif cihazlar), kimyasallar (örneğin, douches veya kontraseptif kremler) ve allerjenler (örneğin, lateks) içerir.

Belirtiler ve Bulgular
Servisit belirtilere neden olmayabilir. En sık görülen semptomlar adet dönemleri arasında ya da cinsel birleşme sonrası vajinal akıntı ve vajinal kanamadır. Bazı kadınlar disparoni, vulva ve / veya vajinal tahriş ve / veya dizüri var. Muayene bulguları pürülan veya mukopürülan akıntı, servikal kırılganlık (örneğin, bir çubukla rahim dokunduktan sonra kanama) ve servikal eritem ve ödem içerebilir.


Mukopürülan Servisit

Tanı
Klinik bulgular
Vajinit ve cinsel yolla bulaşan için Test
Kadın servikal eksüda (iltihaplı veya mukopürülan) veya servikal kırılganlık varsa Servisit teşhis edilir.

Belirli bir neden veya diğer bozukluklar öneririz bulgular şunlardır:

Ateş: PID veya HSV enfeksiyonu.
Servikal hareket hassasiyet: PID
Veziküller, vulva ya da vajinal ağrı ve / veya ülser: HSV enfeksiyonu
Noktasal kanamalar (çilek noktalar): Trichomoniasis
Kadın PID (Vajinit, Servisit ve Pelvik inflamatuvar hastalık (PID) bakın: Tanı) için klinik olarak değerlendirilmelidir ve klamidya enfeksiyonu (Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar (CYBH) bakın: Tanı) için test (örneğin, PCR ile veya kültür-görmek ve gonore Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar (CYBH): Tanı), bakteriyel vajinozis (Vajinit, Servisit ve Pelvik iltihabi hastalık (PID bakınız): Tanı) ve trichomoniasis (bkz. Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar (CYBH): Tanı).

Tedavi
Klamidya enfeksiyonu ve belsoğukluğu için genellikle ampirik tedavi
İlk ziyarette, akut servisit ile çoğu kadın cinsel yolla bulaşan hastalıklar için risk faktörleri (örneğin, yaş <25, yeni veya birden fazla seks ortakları, korunmasız cinsel ilişki) var, özellikle ampirik olarak klamidya enfeksiyonu için tedavi edilmelidir veya takip eğer garanti edilemez . Onlar cinsel yolla bulaşan hastalıklar için risk faktörleri varsa kadınlar da gonore için ampirik olarak tedavi edilmelidir, yerel prevalansı (örneğin,>% 5) yüksek, ya da takip halinde ise garanti edilemez.

Diğer nedenler, tespit varsa, tedavi edilmelidir. Klamidya enfeksiyonu azitromisin ile tedavi edilir


 1 g po bir veya doksisiklin ile 7 gün boyunca 100 mg po teklif. Belsoğukluğu seftriakson ile muamele edilir


 Bir kez 250 mg IM. Sonraki tedavi mikrobiyolojik test sonuçları ile yönlendirilmelidir.

Tüm kadınlar enfeksiyonu eradike olup olmadığını belirlemek için tedavi sonrası 3 ila 6 ay test edilmelidir.

Önemli Noktalar
Akut servisit genellikle STD neden olur ve PID habercisi olabilir.
Enfeksiyon asemptomatik olabilir.
Klamidya enfeksiyonu, gonore, bakteriyel vajinozis ve trichomoniasis için test kadın.
İlk ziyarette klamidya enfeksiyonu ve belsoğukluğu için çoğu kadın tedavi.

Yorumlar

 1. Merhaba
  12 03 2016, 00:35 - .: Rahatsız ediyorum
  12 03 2016, 00:35 - .: 20 25 günlük hamileyim
  12 03 2016, 00:35 - .: Kürtaj olmak istiyorum fiyat sorucaktım
  12 03 2016, 00:35 - .: Bide hangi hastanede doktorsunuz?
  12 03 2016, 08:03 - Jin Op Dr Turgay Karakaya: Kendi özel muayenehanemde

  YanıtlaSil
 2. Merhaba Tugay bey ,
  Öncelik ile bu saate rahatsız ettiğim için k.b. lütfen internetten buldum numaranızı . Manisada yaşıyorum . 17 haftalim hamile olduğumu dün öğrendim. Her ay 1-2 gün çok az adet gördüğüm için şüpelenmedim fakat tansiyon düşüklüğü yaşadığım için doktora gittiğimde bu ay da regl olmadığı göze alarak doktora gittim ve öğrendim .
  27 07 2016, 23:59 - .: Öğrenciyim bu bebegi kesinlikle dogurmamis imkansız . Ailem yok manisa yetim haneden çıkalım 2 yıl oldu bursu ekonomi ÜNV. İç mimarlık okuyorum ve bu bebeğin benim gibi olmasını istemiyorum
  28 07 2016, 00:00 - .: Yapa bilcegimiz bir şey varmı sizce
  28 07 2016, 00:22 - .: ?

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yasal Uyarı : Blogumuza yorum , soru ve dialog gönderirken bu içeriğin diğer ziyaretçiler tarafıncada okunabileceğini göz önünde bulundurarak isim , adres , telefon gibi size özel bilgiler girmekten kaçınınız. Yanlışlıkla gönderdiğiniz veya sonradan vazgeçtiğiniz içeriklerinizi sildirmek için bizi arayınız. Ayrıntılar için " Site kullanım kuralları ve Yasal uyarılar" bölümüne bakınız.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj fiyat 2018 istanbul

Devlet hastanelerinde kürtaj ücreti istanbul

Kürtaj nasıl yapılır görüntüleri