İstanbul'da Kürtaj Ücretleri

Avrupa ve Asyayı birbirine bağlayan bu muhteşem şehir İstanbul'da kürtaj fiyatları tüm ülke için bir referans olmaya devam ediyor , Özellikle Ankara'da kürtaj ücretleri İstanbul'a göre ayarlanıyor, kürtaj ücretleri ve etkiyefen faktörlerden önce isterseniz çok kısaca çocuk aldırma metodları ve kürtaj hakkında biraz bilgi verelim :

Kürtaj Nedir ? :

Çocuk aldırmada tek tıbbi yöntemdir. Özellikle isteğe bağlı gebelik sonlandırma ve düşük sonrası rahimde kalan parçaların temizlenmesi için küretaj metodu uygulanır.

Kürtaj Çeşitleri :

Vakum Küretaj :
İstanbul'da İsteğe bağlı çoçuk aldırmada uygulanır , eski model kazıma kürtaja göre birçok avantajı vardır :

1- Kazıma işlemi olmadığı için hastaya acı vermez. Genel anesteziye pek ihtiyaç olmaz.
2- Kısa sürer
3- Kürtaj sonrası tekrar gebe kalmayı olumsuz etkilemez. Üreme fizyolojisini bozmaz.
4- Enfeksiyon ve parça kalması gibi komplikasyonlar çok daha azdır.

Klasik Kazıma Kürtaj :
Eskiden çocuk aldırmada tek metoddu ama vakum kürtajın geliştirilmesiyle artık sadece düşük sonrası ve kürtaj hapı ile düşük yapanlarda rahimde parça kalması durumlarında kalanları temizlemek için yapılmaktadır.
Rahmin içi kabak dolması gibi çepeçevre kazınır.

Probe Kürtaj :
Rahim kanseri şüphesinde parça almak için kullanılır.

Kürtaj Nasıl Yapılır :

İstanbul'daki jinekoloji muayenehanemizde randevu ile hasta kabul ediyoruz . Randevu günü hastalarımızı önce görüşmeye alırız , karşılıklı görüşerek hem hastayı dinleriz hemde kürtaj işlemini ayrıntılı anlatırız. Daha sonra jinekolojik muayeneye geçeriz ve ultrasonla gebelik kesesinin ölçümlerini yaparak gebelik haftasını netleştiririz. Sonrasında kürtaj odasına geçerek rahim girişine kılcal iğne ile lokal anestezik madde yaparız , birkaç dakika uyuşmasını bekleyerek hegar bujisi ile rahim kanalını hafif genişletiriz. Bu arada her hastaya ayrı bir tek kullanımlık steril vakum kürtaj seti açarız. Setin içinden çıkan karmen kanülünü hastanın rahim kanalına yerleştirip vakum aparatı ile gebelik kesesini dışarı aspire ederiz. İşlem sonrası hasta tekrar ultrasonla incelenir gebelik kesesinin alındığını onaylarız.

Kürtaj Ücretleri İstanbul :

Avrupa Yakası ve Anadolu yakasında gerek kadın doğum muayenehanelerinde gerekse jinekoloji merkezlerinde kürtaj fiyatları şu faktörlere göre belirlenir:

1- İstanbul'un Semtlerine Göre Fiyatlandırma :
Beşiktaş , Şişli ve Kadıköy kürtaj fiyatları bakımından bermuda şeytan üçgeni gibidir :) , gerçekten olması gerekenden çok daha yüksek fiyatlar istenmektedir. Diğer semtlerde ise ortalamaya yakın fiyatlar söz konusudur.

2- Gebelik Haftasına Göre Çocuk Aldırma Ücretleri :
Sanıyorum kürtajın tarihinden beri en fazla dikkat edilen unsur hep gebelik haftası olmuştur. İstanbul'dada gebelik haftası yükseldikçe kürtaj fiyatlarıda yükselmektedir. Bebek aldırma bedeli nasıl hesaplanıyor bu sitedede var

3- Anestezi Tipine Göre Kürtaj Fiyatları :
İsteğe bağlı kürtajda vakum uygulaması kazıma yapılmağından acı vermez ve lokal anestezi ile yapılır , dolayısı ile kürtaj maliyetini etkilemez. Ama bazı hassas bayanlar uyuyarak kürtaj olmak istiyorlar , onada okey diyoruz genel anestezi yapıyoruz ama toplam maliyetimizide %25 kadar arttırıyoruz :)

4- Kürtaj maliyetinde Jinekolog Faktörü :
Bazı jinekologlar hasta yoğunluğunu sebep göstererek daha yüksek fiyatlar tabe etmekte bazıları ise kenar mahallelerde sürümden kazanmak için ucuz kürtaj yapmaktadır. Bence herşeyin bir ölçüsü olmalı ne kürtaj ne çok pahalı nede çok ucuz olmalı.

Kürtaj Fiyatları Ankara :

Başkenttede çocuk aldırma ücretleri İstanbul referans alınarak belirlenir ve benzer ücretlerdir. Özellikle Tnus Caddesinde , Kızılay'da , Kavaklıdere'de kürtaj yapılmaktadır. Ankarada kürtaj kaç para öğrenke için tıklayınız

Kürtaj Fiyatlarına Neler Dahil :

1- Jinekolojik Muayene , Öncesi ve sonrası ultrason incelemeleri
2- Kürtaj ameliyatı
3- Kontroller
4- Tek kullanımlık steril vakum küretaj seti


Kürtaj Sonrası :

Çocuk aldırdıktan sonra tekrar gebe kalabilirmiyim , istediğim zaman çocuk sahibi olabilirmiyim diye soru işaretleriniz varsa merak etmeyin vakum kürtajından sonra nezaman isterseniz gebe kalabilirsiniz. Üreme fizyolojinizi etkilemez.

Kürtaj Yasası :

Bebek aldırmayı 10 hafta ile sınırlandırır , 18 yaşından küçük bayanların kürtajında anne veya baba onayı yani imzalı kağıt zorunluğu koyar.

Kürtaj Görüntüleri :

Kürtajın nasıl yapıldığını gösteren görüntülerin internette yayınlanmasını doğru bulmuyorum .

Kürtaj Videosu :

Hastayı kürtaj olurken videoya çekip youtube.com a koyan bazı şahıslar var sanıyorum ama son derece yanlış bir davranış. hem hasta Mahremiyeti hemde ahlaki açıdan doğru değil.

Kürtajın Gizliliği :

Kürtaj işlemi bir kadının en mahrem konularındadır. Evli olsun veya olmasın bir bayanın kürtaj olduğu daima gizli tutulur ve başkalarına kesinlikle bilgi verilmez.

Kürtaj Hapı :

Düşük başlatan bazı ilaçlar yudumuza kaçak olarak girmektedir ama dağıtım ve kullanımı çok tehlikeli yan etkileri olduğu için yasaklanmıştır. Aşırı kanama ve rahim içinde parça kalması gibi tehlikeli sonuçlar doğurabilir , sonuçta hasta mutlaka tekrardan kürtaj olmak zorunda kalır. Düşük yaptıran ilaçlar:

RU 486 : Rahimde kasılmalarla kanama başlatır.

Cytotec : Rahim kanalını açarak düşük başlatır.

saygılarımla...Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj ücretleri

Flep Yöntemi Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı 2019

Kürtaj