Kürtaj Fiyatları , Gebelik haftasına Göre Kürtaj Ücreti Hesaplama , Kürtajda Maliyetler

2019 yılında Kürtaj fiyatları tüm dünyada ülkeden ülkeye , şehirden şehire büyük değişiklikler gösteriyor. Ama şuda bir gerçek tüm ülkelerde hergün binlerce kadın kürtaj oluyor. Bizim ülkemizdede başta İstanbul olmak üzere büyük illerde birçok kürtaj yapan yer bulmak mümkün , küçük illerde ve ilçelerdede jinekologlar çalışıyor ve kürtaj yapıyor ama özellikle evlilik dışı istenmeyen gebelik durumlarında olayın gizli kalması için kadınlar ve genç kızlar yaşadıkları yerlerde kürtaj olmayı tercih etmiyorlar ve sonuçta İstanbul gibi büyük bir şehirde çocuk aldırıyorlar. Devlet hastanelerine gelince , hep sorulur Devlet hastanesinde kürtaj yapılıyormu diye , isteğe bağlı kürtaj devlet hastanelerinde yapılmıyor ,  anne hayatını tehtid eden hastalık durumlarında özel raporlar düzenlenerek kürtaj yapıyorlar. .. hastanelerinde çoğu ..olduğu için kürtaj yapmak istemiyor. Bu durumda özel jinekolog muayenehaneleri kürtaj için adres teşkil ediyor.

Kürtaj ücretleri tespit edilirken birkaç kriter göz önüne alınıyor, kürtaj fiyatlarını etkileyen faktorleri listelemek gerekirse :

1- Gebelik haftası : Son adet tarihinden itibaren hesaplanan gebelik haftası kürtaj fiyatlarını etkileyen en önemli unsurdur. Gebelik 4 haftadan başlar , yani adet gününüzü 1 hafta geçmiş iseniz 5 haftalık hamilesiniz demektir.

2- Anestezi tipi: Kürtaj işlemi yapılırken hastaya Genel Anestezi verilirse kürtaj fiyatına bir miktar ücret ilave edilir , ama lokal anestezi yani bölgesel uyuşturma yapılırsa sadece  kürtaj ücreti alınır.

3- Kürtaj yapılan tarih tatil günü ise , daha fazla ücret taleb eden jinekologlar var.

4- Jinekoloğun muayenehanesi lüks bir semtte ise kiraları bahane ederek daha yüksek ücret taleb edilebiliyor.

5- Bazı jinekologlarda vakum kürtaj seti , muayene ücreti , ultrason ücreti adı altında ek ücretler taleb edebiliyor , randevu esnasında mutlaka kürtaj ücretine herşey dahilmi diye sorunuz.

Kürtaj ücretlerini hemen sormak için bizi arayınız :


Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj ücretleri

Flep Yöntemi Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı 2019

Kürtaj