Vakum kürtaj sonrası hamilelik

İstanbul'da kürtaj fiyatlarını öğrendikten sonra kafanıza takılan ikinci soru vakumlu kürtaj sonrası hamilelik konusu olabilir. İstenmeyen hamileliklerin vakum kürtaj ile sonlandırılması eski rahim kazıma yöntemine göre son derece güvenlidir, ultrason altında tespit edilen gebelik kesesi, rahmin diğer kısımlarına dokunmadan adeta nokta atışı ile alınır, sadece negatif basınç ile aspire edilen gebelik mahsülü sıvı halde dışarı gelir, kesici veya delici tıbbi alet kullanılmaz, dolayısı ile vakumlu kürtaj üreme fizyolojisini bozmaz ve çocuk aldırdıktan sonra yeniden hamile kalma ihtimali kürtaj öncesi yaşantınızla aynıdır.

Eski dönemlerden kalma kürtaj olduktan sonra gebe kalmanın zorlaşacağı veya birdaha  gebe kalınamayacağına yönelik endişeler günümüzde geçerli değildir. Birçok hastamız birden fazla defa kürtaj için gelmektedir, hatta yılda 7 kez kürtaj yaptıranlar bile çıkmaktadır.

Kürtajdan hemen sonra kadın vücudunda yeni bir yumurtlama hazırlığı başlar, kürtajı adetinizin ilk günü gibi düşünebilirsiniz, gebelik hormonlarının kandan temizlenmesi 1 aya kadar uzayabildiği için bir sonraki adetinizi 5-6 hafta sonra görmeniz normal olarak kabul edilir.

Kürtaj sonrası gebelik ihtimali normal zamanlardaki ile aynıdır, kürtaj sonrası hamile kalmak için 10 gün sonra cinsel ilişkilere başlayabilirsiniz, kürtaj sonrası gebelik ne zaman olur diye merak ediyorsanız, en erken 2 hafta içinde döllenme ihtimalinin başlayacağını söyleyebilirim, kürtajdan hemen sonra hamile kalınır mı sualine cevabını evettir, kürtajdan sonra nezaman hamile kalınır derseniz ilk ay içinde bunun mümkün olacağını söylerim, kürtajdan sonra gebelik oldukça sık karşımıza çıkmaktadır, ilk bebek kürtaj olursa bir sonraki gebelik ihtimali azalmayacaktır, ilk kürtajdan sonra hamile kalınır mı sorusunada cevap vermiş olduk.

Kürtaj

Cerrahi tıp branşlarında sık kullanılan dokuları kazıma işlemine jinekolojide tek başına kullanıldığı zaman mevcut gebeliği sonlandırma anlamında kürtaj denir.

Vakum kürtaj

Gebelik sonlandırma müdahalesinde kesici alet kullanmadan sadece tek kullanımlık steril bir kanül vasıtası ile negatif basınç kullanarak yapılan jinekolojik yönteme vakum kürtaj denir.

Kürtaj nasıl yapılır görüntüleri

İstenmeyen bir gebelikten muzdaripseniz çocuk aldırma yönünde karar verdi iseniz bu işlemin uygulama şeklini merak edersiniz, bu konuda kürtaj nasıl yapılır görüntüleri başlıklı yazım işinize yarayacaktır.

Kürtaj fiyat İstanbul

Başka çaresi yok bu bebeği istemiyorum diyorsanız öncelikle çocuk aldırmanın size ne kadara malolacağını hesaplarsınız, bu konuda öncelikle kürtaj fiyat İstanbul başlıklı yazımı okuyun, veya Bakırköy'deki muayenehanemi arayıp gebelik haftanıza göre fiyat alın, yada WhatsApp  den güncel fiyat listemizi isteyin.

Kızlık zarı dikimi fiyatları

Jinekolojide bakireliğe geri dönüş ameliyatlarına genel olarak himenoplasti adı veriliyor, en sık tercih edilen flep yöntemi kalıcı veya geçici bekaret diktirme, vajina daraltmalı kalıcı, labioplastili kalıcı gibi versiyonları olan operasyonların bütçenize maliyetinin ne olacağını öğrenmek için kızlık zarı dikimi fiyatları konulu yazımı okuyunuz, yada WhatsApp den en güncel fiyat listemizi isteyin.

Vajina daraltma ameliyatı fiyatları

Cinsel ilişkiden istediğiniz performansı alamıyorsanız, organ temasında azalma varsa vajina genişlemesi söz konusu olabilir, bu durumda cerrahi vajinoplasti en uygun çözüm olacaktır, bu işlemin bütçenize yansıyacak olan maliyeti öğrenmek için vajina daraltma ameliyatı fiyatları başlıklı yazımı okuyunuz, yada telefonla bilgi alınız, veya WhatsApp.

Labioplasti ameliyatı fiyatları

Vajinal girişteki labia minoralar yani küçük dudaklar bazı bayanlarda sarkık ve gevşek olabiliyor, ama üzülmeyin jinekolojik cerrahi müdahale ile istenilen şekle sokmak mümkün, dudak küçültme ameliyatının ücretinin ne kadar olduğunu öğrenmek için labioplasti ameliyatı fiyatları konulu yazımı okuyunuz.

Genital siğil tedavisi fiyatları

Cinsel organınız üzerinde veya yakınlarında sonradan ortaya çıkan siğiller büyük ihtimalle HPV kondilomlarıdır ve hızla yayılarak rahim ağızı kanserine yol açabilir, bunlardan kurtulmanın maliyetini öğrenek için genital siğil tedavisi fiyatları başlıklı anlatımımı okuyunuz.

Kürtaj Maltepe

İstanbul Maltepe ilçesinde kürtaj yapılan yerler ve kürtaj ücretleri hakkında bilgi almak için kürtaj Maltepe başlıklı yazımı okuyunuz.

Vakumlu kürtaj sonrası hamilelik konusu için site kullanım kuralları ( sayfalar bölümü )

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj ücretleri

Gizli kürtaj istanbul

Flep Yöntemi Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı 2019