Gizli kürtaj istanbul

Gizli kürtaj İstanbul Anadolu yakası ve Avrupa yakasında hangi hastanelerde, tıp merkezlerinde ve özel muayenehanelerde yapılıyor, sgk kayıtlarına işlenmeden kürtaj yapan doktorlar kimlerdir, başkasıyla evli kadınların kürtajı nasıl yapılır, eş izni olmadan kürtaj mümkünmüdür, 18 yaş altı gebe kalan genç kızlar nasıl kürtaj yaptırabilir diye yıllardır sorarlar bana , devletin uygun bulduğu yasal sınırların dışında kalmak belli bir noktaya kadar çözümle sonuçlanabiliyor ama kırmızı çizgiyi geçmemek şartı ile. 18 yaş altı isteğe bağlı kürtaj yaptırmak yasaktır ama 16 yaşını ay ve gün olarak doldurmuş kızlar anne veya babalarından izin alarak yada onların kimlik fotokopilerinin altına kızım şehribanın kürtajına izin veriyorum gibi bir yazı verdiklerinde 10 haftayı geçmemiş vakalar kürtaj edilebiliyor, ama es kaza 10 haftayı bir gün geçtiğinizde hiçbir mazeret geçerli olmuyor ve kürtaj konusunda size tüm kapılar kapanıyor. Peki hocam neden 10 hafta, bebeğin kabimi atıyor, ruh mu üfleniyor bebeğede 10 haftadan sonra çocuk aldıramıyoruz diye soran mistik hastalarda var, yaw bunun sebebini bilsen problemin çözülecek mi, hayır, doğrusu neden 10 hafta bende bilmiyorum, zira bebk kalp atışları çok daha önce başlıyor, ona bağlı değil, yada ruh hangi dönemde tahsis ediliyor onu kimse bilmiyor. Yani yuvarlak bir gebelik haftası belirlemişler ve son adet tarihinden itibaren 70 günden fazla geçmiş ise nerdeyse kürtaj cinayetle eşdeğer olarak cezalandırılıyor.

Eskiden doktor bile olmayan , bazende ebelik yapmış kişilerin gizlice kürtaj yaptığını duyardık, tabiki daha ucuz olacak diye bu şahıslara çocuk aldırmaya giden bayanlarında ciddi risk üstlendikleri ve hatta bazen ölümle sonuçlanan daramatik tabloların ortaya çıktığınıda görüyorduk. Günümüzde bu tip kaçak kürtaj yapan yerler artık yokoldu, sağlık bakanlığı sıkı bir şekilde denetliyor, ama siz yineden kürtajı yapacak olan doktorun diplomasına ve uzmanlık belgesine mutlaka bakın, doktor olmak kürtaj için yeterli değildir, kadın hastalıkları ve doğum uzmanı yani jinekolog olmakta gerekir, bu tip belgeler muayenehanelerde duvara asılma zorunluluğundadır.

Artık gizli kürtaj dendiğinde sgk kayıtlarına işlenmeden yapılan gebelik sonlandırma akla geliyor, bu tip işlemlerde sağlık bakanlığı ve yasalar çerçevesinde ruhsatlı muayenehanelerde yapılabiliyor, yani gizli kürtaj dediysek 10 haftayı geçen gebeliklerin sonlandırıldığı yada reşit olamayanların kürtaj edildiği yerler anlaşılmasın. Mesela 16 yaşınızı ay ve gün olarak doldurmadı iseniz hiçbir yerde kürtaj olamazsınız, yine ultrason ölçümlerinde 10 haftayı 1 gün geçmiş bir gebelik tespit etsek, 1 günden ne olacak hocamda deseniz kürtaj yapamayız.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj ücretleri

Flep Yöntemi Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı 2019

Kürtaj